Ing. Vojtěch Kos, MBA

Ing. Vojtěch Kos, MBA

Osobní data

Narozen 18.5.1972 v Praze
Ženatý, 4 děti (Vojtěch - nar. 1995, Jan - nar. 2011, Martin - nar. 2014, Denisa - osvojena v roce 1996)

Původní profesí ekonom. Svoji profesní kariéru započal v roce 1993 ve společnosti EuroTel Praha jako obchodní zástupce. Ze společnosti odešel v roce 2000, v té době zastával pozici národního manažera oddělení pro firemní zákazníky. Poté působil jako obchodní a marketingový ředitel TELE2 a následně na různých manažerských pozicích v českých a mezinárodních společnostech. Od roku 2007 soukromě podniká. Zakladatel Spolku pro lepší život v Praze.


Kandidát ODS na starostu MČ Praha 12.

 

Politická praxe

  • Člen ODS od 1.4.1996 (MS Modřany)
  • Místopředseda Regionálního sdružení ODS Praha
  • Předseda Oblastního sdružení ODS Praha 12
  • Člen Komise pro místní agendu 21
  • Předseda Spolku pro lepší život v Praze
  • 1998 - 2010 člen Zastupitelstva MČ Praha 12
 

Proč kandiduji do zastupitelstva MČ Praha 12

Bydlím s rodinou v Modřanech a záleží mi na rozumném rozvoji Prahy 12. Trápíme mě neutěšená situace s dopravou, ať už se jedná o (ne)průjezdnost komunikací, neexistenci napojení Prahy 12 na Pražský okruh, nebo o omezené možnosti parkování. Chci, aby se současný překotný rozvoj městké části lépe koordinoval a aby ruku v ruce s novou výstavbou rostly i služby a infrastruktura. 

Mám dva malé syny a vím, jak složité a stresující je umístění dětí do předškolních a školních zařízení. Náš zápis do mateřské školky se proměnil v několikahodinové čekání ve frontě, plus další nejistota, zda budeme přijati. Místo toho, aby se jednalo o příjemnou rodinnou záležitost, mezník v životě rodiny, tak to byla noční můra. A přitom stačí tak málo, aby se tento proces změnil k lepšímu - zajistit dostatečnou kapacitu školek a škol, a nenutit paní učitelky (které jsou v tom nevinně), aby žádosti zapisovaly přímo před rodiči do počítače.

A takových věcí najdeme v každé oblasti víc. Při naší návštěvě všech padesáti volebních okrsků v Praze 12 jsme s Vámi diskutovali a bavili se o těch drobnějších věcech, které se dají změnit hned (např. zastínění dětských pískovišť), tak i o koncepčních záležitostech, které jsou během na dlouhou trať. Ale když tyto dlouhodobé projekty nezačneme hned připravovat, tak se je nepodaří nikdy realizovat.

Mám celou řadu nápadů a myšlenek jak zlepšit život v Praze 12. Promítli jsme je do našeho volebního programu a budu je se svým týmem prosazovat. Seznamte se prosím s naším volebním programem a podpořte nás ve volbách. Těším se, že společně vytvoříme podmínky pro lepší život v Praze 12.
 

Komentáře


Není nám to buřt - grilování s Vojtou

Milí sousedé,
budeme rádi, když se za námi v září a počátkem října zastavíte na přátelské grilování. Konkrétní místa a termíny jsou uvedeny níže. Těšíme se na vás a na všechny rozhovory o naší krásné Praze 12.

   
5. září 2018 stánek Cukrovar (Rorýsova)
6. září 2018  stánek Otava (Pertoldova)
10. září 2018 stánek Obzor (Pavlíkova)
11. září 2018 stánek Sázava (Rilská)
12. září 2018 stánek Želivka (Mladenovova)
13. září 2018 stánek na hrázi (nádrž u Levského)
17. září 2018 stánek u fontány (Pejevové)
18. září 2018 stánek Vitošská (u garáží)
19. září 2018 stánek Cholupice (Ražická/ Ke Kálku)
20. září 2018 stánek VOSA (za ZŠ prof. Švejcara)
24...

Minimální euromzda - další šílenost z Bruselu

Nepoučí se a nepoučí. Mnozí sice doufali, že Brexit bude tím, co přinutí Evropskou unii zamyslet se nad svým fungováním a pokusí se o reformu, ale opak je pravdou.

Rozruch po britském referendu ještě ani neutichl a Evropská komise přišla s dalším „báječným“ návrhem. Bohužel nejde o řešení uprchlické krize, nebo teroristické hrozby, ale o další zbytečné nařízení, které naprosto nerespektuje rozdílnost ekonomik a suverenitu jednotlivých členských států. Jde o návrh na povinnou minimální mzdu pro zaměstnance, kteří jsou pracovně vysíláni do jiných zemí. V praxi to znamená, že by například čeští zaměstnanci vyslaní do Německa na služební cestu (nebo např. řidiči kamionů) měli brát alespoň německou minimální mzdu, tedy osm a půl eura na hodinu.

Německo-francouzsk...

Zatlouká Francie poslední hřebíčky do rakve EU?

Když jsme před lety vstupovali do EU, snili jsme, a bylo nám to i slibováno, že budeme moci volně cestovat, pracovat a studovat po celé Evropě. Vždyť přece na volném pohybu osob, zboží, služeb a kapitálu je celá Unie postavena.

A dokoncejsme setoho všeho po několika letech přechodných opatření i dočkali. Dnes sez nás ale opět stávají občané druhé kategorie.Jestliže je cílem Francouzůdestrukce EU a odstranění volného obchodu jako jedné z největších výhod, tak tovzali za správný konec.

O co jde?

V uplynulých dnes jsme totižmohli zaznamenat šikanování českých řidičů kamionů francouzskými a německýmiúřady. Pokutují je zato, že berou příliš nízkou mzdu. Ano, dostanou pokutu,protože berou příliš nízkou mzdu. A ve Francii si na naše řidiče a firmypřichystali i další libů...

Levná nafta jen pro někoho

Všichni, kdo jezdíme autem, známe ten pocit. Snad při každém tankování si v duchu stěžujeme, že by benzín nebo nafta mohla být levnější. A není se čemu divit, vždyť stát si z výsledné ceny vezme více než 62 procent.

Z aktuální ceny okolo 29,- Kč za litr si stát dorozpočtu stáhne prostřednictvím spotřební daně a DPH přibližně 18,- Kč. Kdybytonedělal, mohli bychom tankovat litr za 11,- Kč, resp. za cca 14,- Kč vč. DPH. Panečku, to by se jezdilo.

Výhody jen pro někoho

No a některým se tak skoro i jezdit bude. V rámci další fáze budování agrosocialismu totiž stát chce až 90 % takto vybraných daní vracet zemědělcům v živočišné výrobě (novela zákona o spotřebních daních). Nastává ideální čas pořídit si králíkárnu, nebo si po vzoru Šimka s Grossmanem nastěhovat do bytu ču...