Hodnocení situace v Zastupitelstvu MČ Praha 12? Čtyři roky v řiti!

Tragikomedie! Takové je moje hodnocení komunální politiky na Praze 12 za poslední čtyři roky. Kde jinde byste nalezli téměř tři starosty během jednoho volebního období, kteří po vzoru fotbalového zápasu zavedli „starostu na střídačku.“ Hnutí ANO, ze strachu z odpovědnosti, raději předalo post starosty Změně pro Prahu 12 a spolu s ČSSD vládli v prvním poločase tvrdě a nekompromisně. 

Začaly nové pořádky. Řada úředníků byla odejita a nahrazena novými, poslušnějšími a vstřícnějšími, ba dokonce někteří z nich, jak nám později bylo řečeno na zastupitelstvu, nemuseli chodit do práce a přitom brali plat. Také začala čistka v komisích, protože o jejich obsazení rozhoduje rada a ta nová rada tedy pěkně hustě rozhodovala. Jeden z našich členů, který byl dlouhodobě v komisi územního rozvoje, byl nekompromisně z komise odvolán, protože mluvil proti developerům a proti tehdejší starostce Daniele Rázkové. Pro opozici dostat do Novin Prahy 12 článek se svým názorem bylo takřka nemožné. Velmi dobře si pamatuji, jak kolegyně Hanka Jandová z TOP09, upozorňovala na nesrovnalosti v Účetní závěrce městské části při vyplácení odměn některým vyvoleným zastupitelům za práci v komisích a nakonec společnými silami jsme v opozici docílili, aby dotyční peníze vrátili zpět do městské kasy. Zkrátka vládlo se prvním poločase tvrdě a jaksi nikomu z vládnoucích nevadilo, že se developer snaží zastavět louku na Šabatce.

Uplynuly dva roky, byli jsme v druhém poločase a situace se opět razantně proměnila. Vláda ANO a ČSSD už nevládla, protože neměla a do dneška nemá dostatek hlasů. Změna pro Prahu 12 byla totiž odvolána. Nyní Změna v opozici své síly spojila s TOP09 a s klubem Piráti, Zelení a LES. Zase začaly úplně jiné pořádky, protože Změna pro Prahu 12 obrátila svůj úhel pohledu a vyhlásila válku hnutí ANO a ČSSD.

Jediné co je pozitivní, že si naše politické názory v Novinách Prahy 12 už můžete přečíst a udělat si svůj úsudek. Domnívám se, že za celé čtyři roky se naše městská část nikam strategicky neposunula. Jsme před komunálními volbami a vy všichni občané budete masírováni informacemi, co my politici pro vás uděláme. My z ODS nemáme strach vládnout a nemáme strach být v opozici. Jediné, co nechceme, aby se opět v zastupitelstvu hrálo na tichou poštu a nikdy se, ať je sebelepší strategický záměr, nic neschválilo, protože v současné politické době platí heslo „Čím hůř, tím líp“. Nechceme, aby byly další čtyři roky v řiti. Naše městská část, která je naším domovem, si zaslouží silnou vládu, která má zdravý selský rozum. Prosím, až půjdete v říjnu k volebním urnám, volte podle zdravého rozumu a ne podle prázdných slibů, protože platí populistické „ Slíbíme vám všechno, co vám ostatní neslíbí“.

Přeji vám všem pěkné léto.
Vaše Zlatuše Rybářová.