VÝSTAVBA NOVÉ RADNICE NA PRAZE 12

  

To vše bylo však zahozeno a koalice vládnoucí od voleb v roce 2014 začala zcela od začátku. Pro realizaci zvolila metodu "Design and build", tedy navrhni a postav. Pro technické a právní poradenství bylo použito služeb firem Rowan Legal a Edifice construction and consulting. Pro umístění budovy byl vybrán pozemek mezi ul. Generála Šišky a Pískovou pod stávající radnicí částečně zastavěný plechovými skladovými halami.
    Včera bylo tedy zastupitelstvo postaveno před rozhodnutí, zda odsouhlasí smlouvu s městskou radou vybraným zhotovitelem. Tím má být společenství firem Klement a. s. a Geosan Group a. s. vystupující pod společnou hlavičkou "Společnost radnice Praha 12". Po dlouhé a bouřlivé debatě byla nakonec smlouva  schválena a realizace nové radnice se dostala do další fáze. Práce spojené s výstavbou budou financovány částečně z vlastních zdrojů městské části ušetřených z dob vlád ODS a částečně z půjčky od hlavního města s dlouhodobou návratností.
    Našim zastupitelům se podařilo do schvalovaného usnesení prosadit to, aby městská rada prosazovala propojení nové radnice v navrhovaném umístění a Sofijského náměstí takovým způsobem (např. humanizovaným podchodem, obchodní pasáží), který by umožnil začlenit radnici do širšího centra Modřan, a který by zároveň sloužil pro napojení na východy metra linky D stanice "Modřany", které ODS dlouhodobě prosazuje.